• Telefon: 0533 400 5146

  • E-Mail: info@marassigorta.com

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!
Bireysel emeklilik sistemi nedir? Bireysel emeklilik hakkı nasıl, hangi şartlarda kazanılır? sorularının ayrıntılı cevaplarını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. BES nedir ve emeklilik hakkı nasıl elde edilir hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi NedirBireysel Emeklilik poliçeleri “uzun vadeli” en güvenli yatırım çeşitlerinden biridir. Sistem yasayla düzenlenmiş, Hazine Müsteşarlığı ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından denetlenmektedir. Sisteme üye olunduğunda yatırım yaptığınız fonlar Takas Bank güvencesinde saklanmaktadır.

Peki bireysel emeklilik sistemi nedir, nasıl bir sistemdir? Bireysel Emeklilik Sistemi, çalışan ya da çalışmayan 18 yaş üzeri herkesin sahip olabileceği, gönüllülük esasına dayalı bir sistemdir. Bu sistem SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik sistemlerinin yerini alan değil tamamlayan niteliktedir

Yatırım Fonlarını Değerlendirme

BES ile yatırım fonlarını değerlendirmenin bazı esasları vardır.

Size yapılan bir yatırım profili analizi ile, sahip olduğunuz yatırım tipolojisi belirlenir. Böylece kendi yatırım anlayışınıza en uygun fonları seçme imkanınız olur. Eğer bu konu ilgi ve bilgi alanınızın dışındaysa yine analiz yardımıyla finansal danışmanınız tarafından önerilecek fonları seçebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

Bireysel emeklilik sisteminde seçtiğiniz fonları, ekonominin gidişatına göre siz ya da sizin adınıza finansal danışmanınız yılda en fazla 6 kere olmak üzere değiştirebilir. Bu yönüyle de ülkemizde sıkça örneklerini yaşadığımız ekonomik dalgalanmalardan ve yaratabileceği olumsuzluklara karşı önemli bir avantaj edinmiş olursunuz.

Bireysel Emeklilik Hakkı Nasıl Kazanılır?

Sistemde bireysel emeklilik sözleşmesi imzalandıktan ve ilk ödemenizi yaptıktan sonra en az 10 yıl prim ödemiş olmak kaydı ile 56 yaşınızı doldurduğunuzda bireysel emeklilik hakkını da kazanmış olursunuz. Böylece çalıştığınız dönemde elde ettiğiniz hayat standartlarını devam ettirmeniz mümkün olabilir.

Bireylerin aktif çalışma süreçlerinde elde ettikleri yaşam standartının emekli olduklarında düşüş gösterdiği ülkemizin gerçeklerinden biridir. İlerleyen yaşlara beraber artan masraflar da eklendiğinde tek bir emekli maaşı ile önceden alışılmış olan yaşam standartlarının sürdürülmesi oldukça zorlaşmaktadır. Bireysel emeklilik bu noktada devreye girmekte olup, profesyonel fon yöneticileri tarafından sizin için işletilen bir tasarruf planıdır.

BES ile Geleceğinizi Güvence Altına Alın!

Geleceğinizi şimdiden güvence altına almak ve ilerde rahat etmek için Bireysel Emeklilik Sistemi’ne mümkün olan en erken zamanda dahil olunması tavsiye edilmektedir.

ALO SİGORTAHANE HATTI : 0850 259 1 359